• Čeština
  • Slovenština
  • English (UK)

Virtuálně z veletrhu

For Industry 2016 vp modul
Pro spuštění prohlídky klikni na obrázek.

O společnosti

O společnosti Leonardo technology s.r.o


          Společnost Leonardo technology s.r.o., působí na českém a slovenském trhu v oblasti průmyslového značení. Postupně rozšiřujeme svou specializovanou nabídku služeb tak, že jsme schopni uspokojit potřeby našich klientů značením v průmyslu, jak INKJETem, LASERem, THERMOTRANSFERem tak MIKRO ÚDERem. Nabídka je tak rozsáhlá, že lze značit od kovu, plastu, papíru, skla a dalších těžko značitelných materiálů ve výškách písma od 0,1 mm až po 0,5 m. Nyní se společnost Leonardo technology s.r.o. zaměřuje na komplexní poskytování služeb v oboru průmyslového značení pro naše zákazníky, kteří tak nemusí mít velké zkušenosti se značením, ale potřebují vyřešit označení produktů ve svých projektech, nebo vysledovatelnost (Traceability).

Moznosti na trhu v prumyslovem znaceni pokryvaji temer cele odvetvi prumyslu

 

Leonardo technology s.r.o. tak dodává veškeré komponenty pro značení, s jejich začleněním do průmyslu včetně prvků průmyslové automatizace a zabezpečením 24hod NON STOP servisu. O kvalitách dodávané technologie hovoří například ocenění nezávislé komise a získání prestižní výstavní ceny ZLATÝ EMBAX PRINT a ZLATÁ MEDAILE MSV. Svou pečlivou prací se společnost Leonardo technology s.r.o. stala dodavatelem do podniků s velmi přísnými požadavky na kvalitu značení a poskytovaných služeb, jako jsou například SIEMENS, CONTINENTAL, HARTMANN, TRW, MUBEA, WITTE, SEZ, KASICO, FESTO a další.

8 duvodu rozhodnout se pro nas

 

BARVY INK JET TECHNOLOGIE

          Nutnost barevného značení si vyžaduje použití speciálních inkoustů na pigmentovém základů. Zařízení oceněné prestižní cenou ZLATÝ EMBAX PRINT, inkjet zařízení od společnosti LEIBINGER vyniká velkým dotykovým displejem umožňující jednoduché nastavení pro obsluhu a světově jediným vzduchotěsným uzavřením trysky v potiskovací hlavě, které naprosto bezpečně zabrání zaschnutí inkoustu. V nabídce je několik inkoustů lišících se barevnou škálou od černé, bílé, modré, světle modré, zelené, žluté a oranžové. Dále se inkousty liší svými fyzikálními vlastnostmi jako je odolnost na alkohol pro kosmetický a lihovarnický průmysl, odolné inkousty na brzdovou kapalinu, oleje, benzín, naftu a např. vysokým teplotám až 1200°C po dobu 24 hod. Zvláštní kapitolou v naší nabídce jsou neviditelné inkousty, které fosforeskují světle modře pod UV světlem a jejich použití je např. v tiskárnách cenin. V průmyslu se také používá dočasné značení pro interní potřebu, lze využít vodou odstranitelný inkoust, který se na konci výrobního procesu beze stopy odstraní. Speciální tzv. jedlé inkousty mají certifikáty FDA a jsou vyvinuty pro značení ve zdravotnictví, potravinářství. Příkladem může být přímý potik například bochníků sýrů.

VYUŽITÍ LASERU PRO PRŮMYSLOVÉ ZNAČENÍ

          Laserový systém SolarJET je nejrychlejší vektorový laserový systém společnosti SOLARIS, instalovaný na etiketovacích strojích KRONES, kde označuje datem jednotlivé láhve v taktu 19 ks/s. Bezkontaktní velmi rychlé značení nevyžadující žádný spotřební materiál ke značení (jako je např. inkoust), s vysokou kvalitou značení, to je stručný popis našeho SOLARIS laseru. Z technologického hlediska dělíme lasery na dva základní typy YAG a CO2 lasery. Ve stručnosti YAG lasery jsou systémy, které dokáží značit jak plasty tak i kovy. Naproti tomu CO2 lasery všeobecně značí jen tepelně nevodivé a organické materiály, jako jsou plast, dřevo a např. sklo. Leonardo technology nabízí lasery s vektorovým vychylovaným paprskem s možností značení od 0,1 mm až do výšky 0,4 m písma, grafiky, proměnných údajů, čárových a 2D kódů. Ceny CO2 laserů konkurují cenám inkjet systémum, ale jejich provoz je mnohem ekonomičtější.

INK JET PRO SKUPINOVÁ BALENÍ

          Samostatnou skupinou inkjet zařízení pracující s piezo tiskovými hlavami SEIKO, XAAR jsou inkjety od společnosti ALE, sloužící speciálně pro potisk kartónů a dalších savých materiálů. Technologie se vyznačuje velmi vysokým rozlišením a od toho plyne i často udávaný název Hi resolution ink jet. Jde o velmi ekonomické značení většinou pro skupinová balení, kdy obal kartónu nese informace o obsahu, datumu výroby a spotřeby, čárový kód EAN 13, EAN UCC 128 atd. Lze tisknou také 2D kódy, které jsou schopny pojmout více informací. V porovnání s etiketovacím zařízením je použitý potisk tiskárnymi ALE až 12 krát levnější pro značení kartónů a je tak velmi rychlá návratnost počáteční investice do značícího zařízení.

THERMOTRANSFER POTISK V PRůMYSLOVÝCH APLIKACÍCH

          Průmyslové thermotransferové tiskárny Jaguar společnosti ITW Betaprint jsou uzpůsobeny do velmi tvrdých průmyslových podmínek. Principem je kontaktní potisk přes barvící pásku s rozlišením 300 DPI, s tiskem na fóliový, nebo papírový obalový materiál většinou v balících linkách. Jejich předností je přímý tisk např. na pytlíky, kde lze tisknout datum, aktuální čas, čárové kódy, grafiku a to až do velikosti 128mm x 600mm, což v porovnání s etiketou je mnohem ekonomičtější značení. Leonardo technology nabízí také speciální typy thermotransferových tiskáren uzpůsobených například pro tisk v balících strojích Multivac, kde používáme jako jediní na světě větší počet tiskových hlav v jednom zařízení.

KONTAKTNÍ ZNAČENÍ MIKROÚDER

          Mechanicky a fyzikálně velmi odolné značení, viditelné i pod vrstvou barvy, tak to je důvod proč použít tzv. mikroúderové značení. Zabýváme se nejrychlejšími mikroúderovými zařízeními značením (až 12 znaků za vteřinu), které získali ocenění ZLATÁ MEDAILE MSV. Jde o kontaktní značení, kdy hrot vysokou frekvencí kmitání a tlakem vytváří písmo, nebo grafiku, v podstatě do jakéhokoliv povrchu. Pro svou odolnost značení je velmi často využíván v automobilovém průmyslu, kde se prosazuje schopnost značit 2D kód, který pojme mnohem více informací na malou velikost plochy v porovnání s čárovým kódem.

Leonardo

Zlata medaile MSV pro Leonardo technology

 

  

 

Oceneni Zlata Medaile MSV 2008 pro Leonardo technology

 

 
 

 

Zlaty Embax Print pro Leonardo technology

 
 

Oceneni Zlata medaile MSV ministrem prumyslu

 

 

Oceneni Zlaty Embax Print za inkjet Leibinger JET2

 

 

sidlo spolecnosti Leonardo technology v obci Hlohovec

 

 

 

 

 

 

 

Aktuální vydání časopisu Leonardo technology

titulka lt10
Pro shlédnutí klikni na obrázek.

Prezentace TTR divize Leonardo technology

Leonardo technology s.r.o.

Zasílání aktualit

Buďte informováni o novinkách, které Vám nabízíme.

Klikněte na na tlačítko "Podepsat" a na vyplněné jméno a e-mail Vám budou zasílány aktuální informace.